Ameryka nie istnieje
Środa, 05 maja 2010 18:25
8 maja (sobota) o godz. 16:00 zapraszamy do Ronda Sztuki na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Poczytalność". Tym razem spotkamy się z Wojciechem Orlińskim - dziennikarzem Gazety Wyborczej, wnikliwym krytykiem i recenzentem popkultury.
 
.
 
 
 
 
"Ameryka nie istnieje" to zapis podróży po Stanach Zjednoczonych, widzianych oczami Wojciecha Orlińskiego. Patrząc na mityczną krainę znaną z tysięcy filmów, powieści i tekstów piosenek, posiłkując się Marksem i Baudrillardem, autor próbuje uchwycić sedno American Dream. Wraz z nim docieramy do miejsc na zawsze związanych z klasyka kina, odwiedzamy Disneyland i szukamy śladów dziecięcej fascynacji Dzikim Zachodem, nieobcej żadnemu polskiemu dziecku, wychowywanemu w latach poprzedzających zamiany ustrojowe w naszym kraju. Mamy nadzieję, że spotkanie z autorem, które odbędzie się 8 maja 2010 r. w Rondzie Sztuki, stanie się dla Państwa doskonałą okazją do wzięcia udziału w dyskusji poświęconej reportażowi, jako jednemu z najpopularniejszych aktualnie gatunków literackich i pozwoli Wam w całkiem nowy sposób spojrzeć na Amerykę. 

Spotkanie prowadzi: Marcin Wróbel aka Marceli Szpak

Wstęp wolny.
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl