Pokieruj swoją karierą w Katowicach!
Poniedziałek, 31 marca 2014 12:18
Drogowskazy Kariery to ogólnopolski projekt organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. VII edycja tego programu odbędzie się w całej Polsce. W Katowicach przewidywalny termin jego realizacji przypada na 2-3 kwietnia 2014 roku na Uniwersytecie Śląskim.
 
 
 

 

W przypadku Katowic to już piąta okazja do uczestniczenia w ciekawych warsztatów. Misją Drogowskazów Kariery jest pomaganie studentom w kształtowaniu własnej ścieżki kariery oraz propagowanie w środowisku studenckim idei planowania swojej przyszłości zawodowej. Organizatorzy DK chcą to osiągnąć poprzez dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat rynku pracy i możliwości rozwoju własnej kariery (kontakt ze specjalistami danej branży) oraz integracji środowisk akademickich i biznesowych. Kierują się oni hasłem: „Ściśle dopasowani do studenta”, tematykę warsztatów i szkoleń wybrać możemy na podstawie opinii samych zainteresowanych – studentów. Dzięki temu my, żacy, mamy pewność, że organizowane przez DK wydarzenia będą cieszyć się dużą popularnością. Drogowskazy Kariery to akcja która bardzo szybko się rozwija oraz jest szeroko rozpoznawalna. Udział w tym projekcie jest obopólną korzyścią zarówno dla uczestników, organizatorów jak i partnerujących firm.


W ubiegłym roku w ramach Drogowskazów Kariery zorganizowano 11 warsztatów w tym 2 warsztaty ogólnopolskie i debatę: „Dlaczego warto należeć do organizacji studenckiej?”, którą poprowadziło Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego. Tematyka tegorocznych DK była związana z zainteresowaniami studentów i przeprowadzoną przez organizatorów ankietą branżową, która wyłoniła najbardziej interesujące tematy. Głównie na jej podstawie stworzono harmonogram  warsztatów. Studenci wybrali między innym coaching, język migowy, PR, warsztat dziennikarski, radiowy czy też teatralny. W tym roku Drogowskazy Kariery odbywać się będą w dnia 2 - 3 kwietnia 2014 roku. Tematyka warsztatów obejmować będzie PR, język migowy, zakładanie firmy od podstaw, technik rozwijania kreatywności i pracy w trzecim sektorze. Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna edycja przyciągnie za sobą jeszcze więcej studentów pragnących znaleźć swoją ścieżkę kariery.


Zapisy na tegoroczne warsztaty już ruszyły. Rejestrować możecie się od 24 marca bieżącego roku za pomocą następującego linka: http://zapisy.drogowskazykariery.pl.
 

Annamaria Stawska
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl