Młody, szybki, cyfrowy - idealny świat?
Czwartek, 17 kwietnia 2014 10:37

Kwestie sytuacji młodych i przedsiębiorczych ludzi w kontekście zmian, jakie nastąpiły na przestrzeni 10 lat po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, a także jaki wpływ na naszą rzeczywistość mają nowe technologie oraz czym płacimy za rolę ich użytkowników to główne tematy V Ekonomicznego Forum Młodych, które odbędzie się w dniach od 7 do 9 maja.
 
        
   

Ekonomiczne Forum Młodych to inicjatywa Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – inicjatora szerokiej współpracy między organizacjami młodych w Europie. Piąta edycja EFM została zaprojektowana w postaci dwóch bloków tematycznych:

Pierwszy blok (08.05) pod hasłem „Młodzi ludzie w centrum zmian – 10 lat w UE” będzie analizą możliwości młodego człowieka przy zakładaniu własnej firmy. Gdzie szukać wtedy wsparcia, na jakie programy pomocowe można liczyć?- te pytania nie zostaną bez odpowiedzi. Przytoczone zostaną także przykłady dobrych praktyk z innych krajów Unii, które stworzono, by wspierać młode i przedsiębiorcze osoby. Eksperci skierują uwagę na możliwości, jakie daje UE, a także na te elementy już funkcjonujących programów, które należy jeszcze udoskonalić.

„Cyfrowe myślenie – rozwój czy uzależnienie”- w taki sposób eksperci przyjrzą się zagadnieniu nowoczesnych technologii w codziennym życiu podczas drugiego bloku tematycznego (09.05). Panel „Aplikacja=inwigilacja?” pokaże, co kryje się za użytkowaniem wielu aplikacj w kwestii poufności naszych danych. Przedstawione zostaną także przykłady „Success story”, które pokażą jak z cyfrowych nowinek uczynić zawodowy użytek. Pojawią się goście, których firmy ze start-upów przeobraziły się w silne przedsiębiorstwa, działające w sferze szeroko pojętej nowoczesnej technologii.

Dlaczego warto wziąć udział w V EFM? To jedyne tego typu wydarzenie w regionie, podczas którego tematy dotyczące przyszłości gospodarki i społeczeństwa będą rozpatrywane z uwzględnieniem głosu oraz perspektywy młodych ludzi.

Dodatkową atrakcją będzie wydarzenie otwierające V EFM w dniu 7 maja, o którym więcej informacji już niebawem. Cała konferencja została objęta Patronatem Honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Prezydenta Miasta Katowice Piotra Uszoka.

Udział w konferencji jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

Zapisy: od 14 kwietnia br. poprzez formularz http://bit.ly/V_EFM

WIĘCEJ INFORMACJI NA:

www.forummlodych.pl

https://www.facebook.com/forummlodychrig

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl