międzyuczelniana inicjatywa

   zasięg uczelni Śląska i Zagłębia

   integracja środowiska studenckiego

 

 


Idea powstania zrodziła się z zapotrzebowania na międzyuczelnianą, ale lokalną gazetę studencką na Śląsku i w Zagłębiu, w pełni wykorzystującą regionalną specyfikę. Tworzymy pismo, które skupia się wokół lokalnych spraw, a jednocześnie integruje studentów z różnych uczelni i miast. W skład naszej redakcji wchodzą studenci i absolwenci, dzięki czemu cały czas jesteśmy na bieżąco z lokalnym życiem akademickim.


      zgrany zespół redakcyjny


Redagujemy drukowane czasopismo, ale zdając sobie sprawę z faktu, że Internet jest teraz głównym źródłem informacji dla młodych ludzi – poza gazetą tworzymy również serwis internetowy www.eSpinacz.pl. Wystartowaliśmy 17 listopada 2009 - w Międzynarodowy Dzień Studenta. Dzięki sieci jesteśmy w stanie szybciej aktualizować informacje i docierać do większej grupy czytelników. Prężnie działa również nasz profil na Facebooku.


      bezpłatna gazeta oraz serwis www


Dostrzegamy zaniedbanie w dziedzinie integracji studenckiej. Wielokrotnie zdarza się, że uczelnie, instytucje akademickie czy koła naukowe organizują konferencje, wykłady czy spotkania ze znanymi ludźmi, ale informacje te nie przedostają się poza wydział, nie mówiąc już o innej uczelni. Za pomocą naszego czasopisma chcemy przełamać ten mur niewiedzy lub obojętności i zachęcać studentów do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach. Chcemy wspierać inicjatywy młodych ludzi, by w przyszłości stali się aktywnymi członkami społeczeństwa obywatelskiego. Pragniemy promować podejmowane przez nich przedsięwzięcia i dzięki temu udowodnić, że studenci to najaktywniejsza część społeczeństwa, która poświęca swój wolny czas i nie oczekuje niczego w zamian.


      aktywizacja środowiska studenckiego


Naszym głównym zadaniem jest integracja lokalnego środowiska studenckiego. Łączymy studentów i absolwentów z najważniejszych uczelni Śląska i Zagłębia. Dążymy do przeciwdziałania wszelakim podziałom – na studentów dziennych i zaocznych, na studentów uczelni państwowych i prywatnych, na studentów pochodzących ze Śląska, Zagłębia czy przyjezdnych. Kreujemy wizerunek studenta, jako osoby, która świetnie godzi (spina) naukę, pracę i swoje życiowe pasje (np. działalność w kołach naukowych, samorządzie i/lub organizacjach studenckich).


      wspieranie aktywności młodych ludzi


Naszą podstawową grupą docelową stanowią studenci najważniejszych uczelni na Śląsku i w Zagłębiu o różnych profilach kształcenia, m.in. Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych „Gallus”, Wyższej Szkoły Humanitas, Wyższej Szkoły Bankowej w 9 miastach akademickich: głównie w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie i Rybniku.


      duży zasięg obu wydań


• Poruszamy ważne tematy, dotyczące studiowania i nie tylko (dział EDU-LAJF), prezentujemy zagadnienia dotyczące życia studenckiego w Polsce oraz regionie, a także zapowiedzi i relacje najważniejszych wydarzeń odbywających się na uczelniach (spotkania z ciekawymi ludźmi, konferencje naukowe, happeningi i inne).

• Promujemy inicjatywy akademickie, zarówno odbywające się na uczelniach, jak również poza nimi (dział INICJATYWY), opisujemy działalność organizacji studenckich oraz kół naukowych, ze szczególnym nastawieniem na eventy.

• Informujemy i zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalno-społecznych odbywających się w różnych miastach regionu (dział KULTURA). Publikujemy zapowiedzi, recenzje i relacje z wydarzeń kulturalnych, z dużym nastawieniem na muzykę (festiwale, koncerty, nowości płytowe), film (studenckie kluby filmowe, recenzje), teatr (festiwale teatralne, zapowiedzi), literaturę oraz spotkania z ludźmi kultury i mediów.

• Piszemy o tym, gdzie się wybrać po zajęciach lub w jaki sposób niebanalnie spędzić wolny czas (dział PO GODZINACH).

• Przyglądamy się zagadnieniom związanym z przyszłą wymarzoną i dobrze płatną pracą (dział KARIERA). Doradzamy co przyszły absolwent wiedzieć powinien, aby po studiach zdobyć zatrudnienie w zawodzie.

• Prezentujemy wywiady, reportaże, felietony, polemiki i opinie studentów i wykładowców na różne tematy (dział FRI-STAJL).

• Zajmujemy się również propagowaniem działań ekologicznych (dział EKO-STUDENT).


      współpraca i patronaty medialne


Podczas naszej dotychczasowej działalności podjęliśmy współpracę z uczelniami, samorządami studenckimi, organizacjami akademickimi, instytucjami kulturalnymi i społeczno-gospodarczymi, m.in. AIESEC, AEGEE, NZS, Studenckie Radio Egida, Śląskie Studenckie Forum Business Centre Club, Centrum Sztuki Filmowej, Teatr Korez. Objęliśmy mnóstwo patronatów medialnych, głównie inicjatyw studenckich, takich jak juwenalia, jak również wydarzeń kulturalnych, np. Festiwal Filmowy RegioFun.      możliwość odbycia praktyk studenckich

      poparcie władz uczelni

      przykład studenckiej przedsiębiorczości


Jesteśmy otwarci na Twoje sugestie i współpracę. Zachęcamy do podpięcia się do nas Samorządy, organizacje akademickie, koła naukowe i wszystkich studentów z okolicy. Każdy może u nas zrealizować swoje pasje, a przede wszystkim zdobywać niezbędne doświadczenie.


Dwoimy się i troimy, udoskonalamy techniki bilokacji i rozciągania doby do 48 godzin, aby zebrać właśnie dla CIEBIE garść najświeższych informacji, zaprezentować najciekawsze artykuły, a przede wszystkim – zachęcić do aktywności. Dzięki temu, że jesteś na naszej stronie – WIEMY, ŻE TO MA SENS...Marek Szulc

Redaktor Naczelny Magazynu Studenckiego „SPINACZ”

 

.
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl